Alüminyum Hurda

Saf halde bunulan alüminyum parlak ve beyaz bir renge sahip iken havadaki oksijenle temas ettiğinde olduğu haldeki durumu değişmektedir. Bu madde hava ile çarpışınca oksitleşir ve matlanır.

Alüminyum hurda ya alımına geçmeden önce siz değerli müşterilerimize Alüminyum nedir ve hangi alanlarda nasıl kullanılır biraz ondan bahsedelim.

Alüminyum sanılanın aksine hayatımızın çoğu geniş alanında karşımıza sıklıkla çıkan bir elementtir.  Bunun nedeni ise elementi geniş alanda kullanım imkânı olmasıdır. Bu elementi herşey’den önce kimyasal yapısı olarak ele aldığımızda. Öncelik olarak elementin atom numarasını öğrenme durumunda olmaktayız. Bu elementin atom numarası 13’tür. Oluşan atom ağırlığı ise 26,98’dir. Bu Alüminyum elementinin en iyi özelliklerinden birisi ise sıcağa dayanıklı olmasıdır. Bu elementin erime sıcaklığı 660 derecedir. Renk katmanı ise beyazdır. Görüntü şekli gümüş parlaklığını anımsatmaktır.  Kimyasal bilimde bu Alüminyum elementi periyodik tabloda 3A grubunda yer almaktadır. Metalik bir element özelliğindedir.
 

                Şişli hurda, Sanayi alanında kullanımı demirden sonra kullanılan en önemli elementler de dahil bir çok hurdanızın alımını yapmaktadır. Durumlar bu raddelere geldikçe ’de alüminyum madenlere bu durumda önem kazanmakta oluyor. Alüminyum doğada element halinde değil, bileşik halde bulunmaktadır. Ayda ve dünyanın yüzeyinde oldukça bol miktarda bulunmaktadır. Durum şu ki yer kabuğunun tahmini olarak %8 bu element ’den oluşmaktadır.
 

                Saf halde bunulan alüminyum parlak ve beyaz bir renge sahip iken havadaki oksijenle temas ettiğinde olduğu haldeki durumu değişmektedir. Bu madde hava ile çarpışınca oksitleşir ve matlanır. Saf halin deki bu madde dayanıksızdır. Diğer elementlerle alışım haline getirilir ve kullanılır. Alüminyum maddesinin alışımları dövünebilme ve işlenebilme özelliği vardır.  Yine bu alışımlar sayesinde üzerinde boya ve cila yapılabilmektedir.
 

Alüminyum yeryüzünde çok fazla miktarda bulunmakla birlikte mikalar, korkayaçlar ve killi topraklar bu maddenin bulunduğu yerler olarak gözükmektedir.
 

                şişli hurda ya  alüminyum hurdalarınızı  vererek çevre ve insan sağlığına verdiğiniz önemi gösterebilirsiniz.  Verdiğiniz Alüminyum hurdalawww.babaogulhurda.com ad r geri dönüşüm sayesinde insanların hizmetine tekrar sunulmaktadır.  Bizlere resinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.