Moloz Atımı

Moloz Atımı

Moloz Atımı

Bugün ki yazımızda siz değerli müşterilerimize moloz atımıdan bahsedeceğiz. Evlerinizde ki inşaat, deklarasyon, döküm ve yıkım sonucu çıkan toprak ve taş parçalarına denmektedir. Molozlar kendi aralarında çuvallı ve çuvalsız olarak ikiye ayrılmaktadır. Babaoğul firması olarak sizlere bunları açıklayacağız.

Çuvalsız moloz: İnşaat sonrası çuvala doldurulmamış halde dağınık şekilde görünmesine denmektedir.

Çuvallı moloz: İnşaat sonrası çuvala doldurulmuş atıklara denmektedir.

Ev içerisinde herhangi bir yerinde oluşan yıkım ve tadilattan sonra bu gibi küçük inşaatlarda çıkan kalıntıları toplayarak bir başka diğer işlerde kullanımı sağlanmaktadır.  Bunlar belediyelerin dışarı daki hayata insanlara daha iyi hizmet vermek için yaptığı yapı çalışmalarında kullanılmaktadır. Babaoğul firması olarak bu konular çok önem vermekteyiz.

Bu nedenle çıkan moloz atımını genellik boş alanlara atmak yerine şehirleri böyle çöplükleştirmek yerine babaoğul firmasına vererek çevreye katkı sağlamış olursunuz. İnşaatlarda kullanılan moloz atımları genelde içerisinde kimyasal madde barındırmaktadır. Bu neden bir kenara atılır ise hem çevreye zarar verir hem de insan sağlığına zarar verir.

Molozlar ayrıyeten bina yıkımlarından çıkarılarak en kazlardan da oluşabilmektedir. Bu çıkan en kazların atılmaması o çevre için hem çevre kirliliği hem de bu sayede insan sağlığına kötü etki ederek birçok problem çıkarabilir.  Siz değerli müşterilerimizin daha iyi anlaması için en basit örnek olarak şunu verebiliriz. Misal herhangi bir ortamda biriken moloz atıkları sonucu o bölgede ki içme sularının kirlenmesine neden olabilmektedir.

Suda oluşan kirlenme sonucunda bu su kirlenme hemen yayılarak diğer insanlarında zarar görmesine neden olmaktadır. Bu da aslında oradaki kaynak suyu tehdit ederek durumu daha da ciddileştirmektedir.  Bu yüzden bu tür konulara önem vererek küçükte olsa evinizde olan tadilatlar sonucu ortaya çıkan molozları da bir çuvallara doldurarak babaoğul firmasına verebilirsiniz. www.babaogul.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.